ytb

Wizyta w Instytucie Klawiterapii (od A do Z)

W naszym Instytucie posiadamy trzy główne oferty konsultacji:

  • oferta konsultacji z instrukcją samodzielnej rehabilitacji w środowisku domowym
  • oferta konsultacji z kuracją zabiegową prowadzoną w Instytucie Klawiterapii przez terapeutę
  • oferta seminariów z prezentacją grupową samoleczenia (Program Profilaktyki Zdrowia)

 

1. Niezależnie od wybranej formy oferty rehabilitacyjnej, w pierwszej kolejności należy umówić termin konsultacji drogą telefoniczną lub poprzez formularz elektroniczny zamieszczony na stronie w sekcji „Kontakt”.

2. Na konsultację zawsze zgłaszamy się z aktualnym rozpoznaniem lekarskim.

3. Podczas konsultacji dokonywana jest tzw. kwalifikacja pacjenta do kuracji, przeprowadzana jest analiza wyników badań, oceniany jest stan zdrowia pacjenta oraz złożoność dolegliwości, z jaką przybywa do Instytutu Klawiterapii.

4. Na konsultacji terapeuta przystępuje do przeprowadzenia pierwszego zabiegu kontrolnego, na którego podstawie dobierany jest odpowiedni program rehabilitacyjny i w zależności od wybranej oferty:

  • Dokonywana jest szacunkowa wycena kuracji (cyklu zabiegów prowadzonych przez terapeutę w Instytucie Klawiterapii)
  • Pacjent jest instruowany przez terapeutę, w jaki sposób może samodzielnie wykonywać zabiegi  w domu, z wykorzystaniem udostępnionych pomocy naukowych (w formie Książki i Atlasu Klawiterapii), zawierających algorytmy czynności oraz sposób ich stymulacji opracowany pod dane schorzenie. Opcja „samoleczenia” wymaga ponownej wizyty kontrolnej w terminie 7 dni od ostatniego terminu konsultacji w celu sprawdzenia poprawności stymulacji.

5. Koszt kompleksowej rehabilitacji w Instytucie Klawiterapii składającej się z cyklu codziennych zabiegów, poddany jest zawsze weryfikacji podczas pierwszej wizyty/konsultacji i warunkowany jest łącznym czasem trwania zabiegów. Szczegóły dotyczące tygodniowych kuracji ustalane są zawsze na miejscu podczas pierwszej konsultacji.